Vánoční sbírka pro psí útulek
 

Akční vozy

Předváděcí vozy

Skladové vozy

Ojeté vozy

 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Vánoční sbírka pro psí útulek


Nemocnice Blansko se letos rozhodla zorganizovat již druhou vánoční sbírku pro psí útulek města Blanska, a to v adventním čase: 1. - 15. prosince 2017. Porsche Brno jako partner akce vytvořilo sběrné místo.

img

 

Doba adventu je čas, kdy všichni tak trochu jihneme, rekapitulujeme, více nasloucháme a více vnímáme osud těch, ke kterým nebyl život fér. Je to čas, kdy jsme všichni trošku více ohleduplní, empatičtí, chceme pomáhat a dělat radost. A to je jeden z důvodů, proč jsme se letos rozhodli sbírku znovu zorganizovat.

Dalším důvodem je fakt, že  - Nemocnice Blansko - má k pejskům, velice kladný vztah. Již tři roky je zde nedílnou součástí péče a léčby CANISTERAPIE, tedy léčebný kontakt psa na člověka. Canisterapie probíhá v blanenské nemocnici jednak u dětí jako součást logopedické péče, tak i na oddělení péče následné, tedy zejména u starších pacientů. Pejsci nám pomáhají léčit, proto my na oplátku chceme udělat něco pro ně. A jelikož je společnost Porsche Brno v rámci canisterapie  partnerem, který již dva roky plně náklady za tuto léčbu hradí, přizvali jsme jenás i k této sbírce. Jak jinak – připojili jsme se.

Letošní rok vyhlásila Nemocnice Blansko jako Rok seniorů. V rámci této kampaně uspořádala akci určenou rodinným příslušníkům seniorů a jejím cílem bylo pomoci rodinám zvládat péči o své blízké v domácím prostředí. I to je další důvod sbírky! V blanenském útulku jsou v současné době také převážně psí senioři. Jedná se o pejsky vyššího věku, značně nemocné, prostě o ty, u kterých už je téměř jisté, že svůj psí život v blanenském útulku dožijí. Rádi bychom jim prostřednictvím vánoční sbírky zabezpečili maximum pomůcek a věcí, které jim jejich psí život zlepší, a také kvalitní prémiové krmivo, které s ohledem na svůj vysoký věk a poškozené zažívání s tím související, potřebují.

Řada z Vás má doma svoje čtyřnohé kamarády, kteří Vás denně těší a někdy i tak trošku „hojí“ Vaše rány. Vy jim to vracíte jak plnou miskou, tak teplem domova a pohlazením. Bohužel ne všichni pejsci měli takové štěstí na skvělého páníčka. Doba povánoční je časem, kdy obyvatel v blanenském útulku přibývá. A o tom především vánoční sbírka je. Rádi bychom zprostředkovali shromáždění všeho, co pejsci potřebují a potřebovat budou. Vítaná je jakákoli pomoc. Jestliže se rozhodnete pomoci, nedávejte peníze. Běžte za ně pejskům něco koupit. Přineste konzervu (klidně jednu jedinou, protože přinese-li ji dost lidí, bude jich vážně hromada), granulky - zde se moc přimlouváme za kvalitu před kvantitou, tedy za superprémiové krmivo, které starším pejskům pohladí nemocná bříška, uvítáme ale i staré plyšáky, anebo věci, ze kterých váš mazlík prostě vyrostl. Své uplatnění najdou vodítka, obojky, misky, deky. Nakonec ani piškotky či jiné pamlsky nepřijdou nazmar.

Ale ani toto není jediný cíl sbírky. Rádi bychom upozornili, že pejsků v útulcích je opravdu hodně a pokud zrovna Vy přemýšlíte nad čtyřnohým rodinným parťákem s teplým kožíškem – pak i toto je možnost. Vzít si pejska z útulku a dát mu domov je to nejvíc, co pro něj lze udělat. Věřte, že nebudete litovat. Zrovna tito pejsci Vaši lásku vrátí tisíckrát.

Uvědomujeme si, že především před Vánoci je dobročinných akcí celá řada a ne každý má k psům takový vztah, aby si zrovna tento projekt vybral jako ten srdci blízký. Věříme ale, že těch, co by pomoct chtěli a mohli, bude dost.

VÁNOČNÍ SBÍRKA PRO BLANENSKÝ PSÍ ÚTULEK

Zahájení sbírky: 1.12.2017 v 18.00 hodin Benefičním koncertem pro blanenský psí útulek (Kino Blansko), sbírka probíhá ve dnech: 1. - 15.12.2017

Sběrná místa:

  • NEMOCNICE BLANSKO - vrátnice u vjezdu do areálu (nonstop) nebo informační centrum v budově polikliniky (v rozsahu provozní doby)

  • NEMOCVIČNA - recepce, Smetanova 8, Blansko (v rozsahu provozní doby)

  • PORSCHE BRNO, Řipská 13a, Brno - Slatina, salon Volkswagen - recepce

Co je možné donést?

Granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky - prostě vše, z čeho třeba Váš pejsek vyrostl nebo to, čím byste chtěli pejskům udělat radost.

Z důvodu vyššího věku současných čtyřnohých obyvatel blanenského psího útulku, s čímž souvisí chatrné zdraví a mnohdy oslabené zažívání pejsků, prosíme při volbě granulí a krmiva dbát spíše na kvalitu krmiva než kvantitu (prosíme o prémiové krmivo, protože nekvalitní granule mohou těmto psím seniorům spíš uškodit). 

 


Zpět do archivu

Nepřehlédněte