Nová ŠKODA ENYAQ iV

Od 13.5. je na našem saloně k vidění nové plně elektrické SUV ENYAQ iV. Přijďte se s ním osobně seznámit a otestovat jej!

ŠKODA ENYAQ iV je první čistě elektrické SUV postavené na platformě MEB, která je určena výhradně pro elektromobily, a odráží v sobě trendy dnešní doby – zjednodušení a individualizaci. Model ENYAQ iV přichází s pohonem zadních kol (později také s pohonem všech kol) a výkonnými elektromotory, které nabízí zcela bezemisní a dynamickou jízdu s dojezdem více než 520 v režimu WLTP. Kromě příznivců „zelených“ inovací si na své přijdou i fanoušci moderních technologií a jízdních asistentů, prostorného a pohodlného interiéru z kvalitních materiálů a s širokou nabídkou Simply Clever prvků. ENYAQ iV je zkrátka praktický a pohodlný elektromobil, vhodný pro každodenní život stejně jako vůz s konvenčním pohonem.

 

 

Nová koncepce konfigurace vozu

ŠKODA ENYAQ iV přijíždí se zcela novými Design Selections. To jsou ucelené výbavové a designové prvky, které odpovídají různým potřebám a vkusu zákazníků. Jednotlivé Design Selections se liší materiálem a provedením čalounění, barvou ozdobných prvků i provedením přístrojové desky. Kromě těchto designových linií si následně můžete vybrat z deseti různých funkčních balíčků výbavy a ty můžete doplnit několika samostatnými prvky.

Head-up displej s rozšířenou realitou

ENYAQ iV je prvním modelem ŠKODA, který nabízí unikátní bezpečnostně-komfortní prvek – head-up displej s rozšířenou realitou. K zobrazovaným údajům o rychlosti, navigaci, asistenčních systémech a dopravních značkách se přidává horní pole s rozšířenou realitou. V zorném poli řidiče se promítají např. směrové šipky navigace, podélné zvýraznění jízdního pruhu (Adaptivní vedení v pruhu) nebo příčné čáry upozorňující na vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel.

Pohon

ENYAQ iV nabízí dvě varianty výkonných elektromotorů (132 kW a 150 kW), které dosahují vyšší energetické účinnosti oproti spalovacím motorům, mají nulové provozní emise CO₂ a maximální točivý moment dostupný již od nulových otáček. Díky pohonu zadních kol a malému stopovému průměru otáčení 9,3 m je ENYAQ iV obratný a lépe ovladatelný zejména v městském provozu.

ŠKODA Connect

Díky online službám a aplikaci MyŠKODA můžete propojit svůj chytrý telefon se systémem vozu ENYAQ iV a vzdáleně ovládat některé jeho funkce jako Ovládání klimatizace online nebo Vzdálené nabíjení.

 

 

Zaujal Vás ENYAQ? Chcete se dozvědět více, nebo naplánovat testovací jízdu? Kontaktujte naše prodejce!

Galerie