Nový Volkswagen ID.4 GTX

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a jízda lokálně zcela bez emisí CO₂: S novým ID.4 GTX nemusíte už dělat žádné kompromisy, abyste mohli být ohleduplní k životnímu prostředí. Můžete si užívat sportovní výkon typický pro modely s pohonem všech kol, avšak s čistě elektrickým pohonem a velkou dojezdovou vzdáleností. Nové ID.4 GTX je sportovní jako GTI, komfortní jako SUV a ohleduplné k životní prostředí jako ID.

 

Radost z jízdy na úrovni SUV

Připravený pro jízdu na rozmanitém povrchu.  Sportovní pohon všech kol vozu ID.4 GTX Vám pomůže dostat se do cíle Vaší cesty. Síla jeho motorů je podle potřeby rozdělována na všechna čtyři kola. Exkluzivní jízdní profil Traction aktivuje nastavení, která zajistí dobrou trakci a lepší držení vozu ve stopě, a to i na nezpevněných cestách nebo na kluzkém povrchu.

 

 

 

 

Díky zrychlení z 0 na 60 km/h za pouhých 3,2 sekundy a z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy posouvá ID.4 GTX radost z jízdy na čistě elektrický pohon na zcela novou úroveň. Žádné řazení, žádné přerušení přenosu síly - jenom plynulé zrychlování, při kterém Vám naskakuje husí kůže. Dojezdová vzdálenost až 480 km¹ je pak zárukou toho, že bez obav uspokojíte všechny potřeby každého dne a můžete se bez obav vydat i do přírody. A díky maximální rychlosti 180 km/h přitom za sebou můžete nechat nejenom starosti všedního dne.

ID.4 GTX je ztělesněním sportovního temperamentu. Abyste jej mohli pocítit na vlastní kůži, je tento model vybaven sportovním podvozkem s tuhým naladěním pružin, tlumičů i stabilizátorů. Progresivní řízení navíc díky optimalizované odezvě na pohyby volantu zvyšuje jízdní dynamiku. Zejména při sportovní jízdě nebo jízdě v serpentinách je tak zajištěn bezprostřední zážitek z jízdy a ještě větší zábava.

 

 

Potřebujete při trávení volného času nebo při podnikání přepravovat rozměrné předměty? To nebude žádný problém, protože ID.4 GTX může být na přání vybaveno sklopným tažným zařízením. To díky pohonu všech kol umožňuje připojení také brzděného přívěsu s vysokou maximální hmotností. V případě, že tažné zařízení není potřebné, lze jej sklopit a skrýt pod nárazníkem.

 

 

Exteriér

Nové ID.4 GTX je skvělým příkladem toho, jak úžasně může vypadat elektromobil - futuristická 20" kola z lehké slitiny v exkluzivním GTX designu, černě lakovaná střecha, jež je typická pro model ID.4, podélné střešní nosníky nebo černé vstupy vzduchu ve vysokém lesku. Střešní lišty a dekor C-sloupku karoserie je pak v exkluzivním provedení v antracitové barvě. Dalším jedinečným detailem je elegantní světelný pás mezi světlomety a centrálním logem Volkswagen. Písmena "GTX" na přední partii, blatnících a na zádi se sponou difuzoru v šedé metalíze Galvano pak identifikují tento model ID.4 jako dokonalého atleta. A to vše dostanete sériově.

Nové ID.4 GTX okouzlí svou jedinečnou světelnou signaturou, jejíž součástí je elegantní světelný pás mezi krásně tvarovanými světlomety LED Matrix a centrálním logem Volkswagen. Světlomety LED Matrix Vás přivítají, jakmile Vaše ID.4 GTX odemknete nebo se k němu přiblížíte. Také přední nárazník lakovaný ve vysokém lesku je doplněn světelnou signaturou lemující clony vstupů vzduchu. Sériová 3D LED zadní světla s dynamickými směrovými světly a volitelnými animacemi pak posouvají sportovní styl vozu do zcela nového světla. Završením světelného designu jsou zapuštěná osvětlená madla dveří.

 

Interiér

Nové ID.4 GTX kombinuje příjemný pocit z velkého prostoru s celou řadou sportovních detailů. Vedle červeného ozdobného prošívání látkových potahů GTX vzbuzuje závodní dojem i palubní deska a obložení předních dveří. Nástupní prahové lišty a spona volantu s nápisy "GTX" vizuálně symbolizují, že jste se stali součástí nové sportovní generace elektromobility. Evidentní výkon, který Vám signalizuje pouze jediné: Vystartujte!

 

Dojedete s ním dále

 

Ráno jedete pohodlně do práce a potom vyrazíte s plnou výbavou na sportovní víkend - s ID.4 GTX to nepředstavuje žádný problém. K dispozici totiž máte baterii s využitelnou kapacitou 77 kWh, která v reálném provozu zajišťuje dojezd 340-480 km¹.

Od teď už budete mít mnohem méně starostí. Se službami We Charge budete mít po celé Evropě přístup k více než 200 000 nabíjecích stojanů včetně kompletní sítě rychlonabíjecích stanic IONITY. Pomocí aplikace We Connect ID. se v rámci služeb We Charge můžete připojit k nabíjecí stanici a využívat exkluzivní výhody, které začínají na nulových měsíčních poplatcích.

Více o We Charge

Nabíječka ID. Charger je Vaší nabíjecí stanicí u Vás doma. Díky ní tak ráno nastoupíte do Vašeho ID.4 GTX s plně nabitou baterií a plní energie vystartujete do nového dne. Energii čerpáte v době, kdy spíte. Nabíječka ID. Charger je k dispozici ve třech variantách, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. V případě, že si to přejete, můžete mít k dispozici model s připojením k wifi síti, s podporou 4G sítě a/nebo integrovaným odečtem čerpané energie. Inteligentní funkce nabíječky je možné řídit prostřednictvím aplikace We Connect ID. přes služby We Charge.

Rovněž instalaci wallboxu ID. Charger Vám zpříjemníme tak, jak je to jen možné. Naše instalační služba zajistí vše - od bezplatné prohlídky na místě před instalací, až po vlastní montáž. Vše od jednoho dodavatele. Samozřejmě máte vždy možnost, zajistit si montáž wallboxu ID. Charger od Vámi vybrané firmy s potřebnou odbornou způsobilostí. Preferovanou variantu wallboxu ID. Charger i jeho montáž instalační službou si můžete pohodlně objednat buď online, nebo u prodejce automobilů Volkswagen.

Nabídka wallboxů ID. Charger

 

Komfort:

Moderní navigace:  V novém ID.4 GTX máte vše podstatné ve svém zorném poli. Volitelný Head-up displej s rozšířenou realitou promítá důležité informace přímo do zorného pole na přední sklo. Díky technologii rozšířené reality tak můžete vidět navigační pokyny na vozovce přesně v místě, kam máte jet nebo kam máte odbočit. Do cíle své cesty tak dorazíte naprosto uvolněně, protože se stále můžete koncentrovat na dění na vozovce.

 

 

ID.Light: Vaše ID.4 GTX s Vámi komunikuje také vizuálně prostřednictvím ID. Light a v kombinaci s navigačním systémem Vám pomáhá, abyste pohodlně zvládali nástrahy silničního provozu. Automobil Vás pozdraví a upozornění Vašeho infotainment systému i asistenčních systémů převede na světelné signály, které Vás pak pohodlně navigují v silničním provozu. V případě, že použijete hlasové ovládání, ID. Light Vám dá na Váš hlasový pokyn zpětnou vazbu. A když ID.4 GTX opustíte, ID. Light se s Vámi rozloučí světelným signálem, jenž znamená pozdrav na rozloučenou.

Hlasový asistent & pozdrav: Při řízení už není nutné používat tlačítka nebo přepínače, které odvádějí Vaši pozornost. Nyní se můžete soustředit pouze na dění v silničním provozu. Například rádio, navigační systém nebo Váš telefon můžete ovládat zcela intuitivně svým hlasem. Stačí jen když řeknete "Ahoj ID." a systém Vám bude rozumět.

Zažijte zcela nový pocit z jízdy: Nastartujte Vaše ID.4 GTX a nastavte volicí páku do polohy "D". Následně zazní tón a ID. Light pod předním sklem Vám signalizuje, že vůz je připraven k jízdě. Na Vaši přítomnost pak až do rychlosti 30 km/h upozorňuje ostatní účastníky provozu zvuk, který byl speciálně vyvinutý pro modely z rodiny ID. Díky síle elektromotorů pak sprint z 0 na 100 km/h trvá pouhých 6,2 sekundy.

ID.4 GTX díky systému Keyless Access, který je součástí volitelné výbavy, rozpozná klíč od vozu ve Vaší kapse a odemkne se, jakmile přiblížíte svou ruku k madlu dveří. Volitelný systém Easy Open & Close pak zajistí, že pro otevření nebo zavření elektricky ovládaných dveří zavazadlového prostoru postačí pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Jak vidíte, inovativní technologie usnadní mnoho věcí.

Volitelné panoramatické střešní okno, které se rozprostírá přes celou šíři střechy, představuje díky své ohromné prosklené ploše prvek, který na sebe sám o sobě přitahuje pozornost. Nejkrásnější na něm je však volný výhled na nebe. Příjemnou teplotu v interiéru vozu pak zajistí jeho tónované sklo. Před přímými slunečními paprsky Vás ochrání roleta, kterou lze ovládat například hlasovými pokyny. Stačí jen říct: "Ahoj ID., ukaž mi hvězdy" a roleta se otevře.

 

Výbava:

Kapacita baterie 77 kWh, výkon 220 kW (299k)
 

 • Nabíjení 11 kW AC, 125 kW DC
 • Pohon 4MOTION (4x4)
 • 20" kola z lehkých slitin "Ystad"
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 10" displayem
 • IQ.Light LED Matrix přední světlomety
 • 3D LED zadní světla s animací
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • App-Connect Wireless
 • Adpativní tempomat ACC
 • Lane Asisst (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Vyhřívané čelní sklo
 • Akustický parkovací systém ParkPilot (senzory vpředu i vzadu)
 • Ambientní osvětlení interiéru (30 barev)
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice
 •  

Chcete se dozvědět více? Neváhejte kontaktovat náš prodejní tým!

 

 

Galerie